KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17041005

nr 1704 1005

Hermann Baumeister

(1867-1944), Tyskland

Oljemålning, Oväder. Signerad. Olja på duk, 111x148 cm, yttermått inklusive ram: 122x160

Hermann Baumeister, tysk målare född 1867, död 1944.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 26 maj 2025
kl 19:34:56

11/5 09:57:02 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Hermann Baumeister

Läs mer om Hermann Baumeister